konferencje, szkolenia, noclegi
EVENTY

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Muzeum w Czarnolesie, które poświęcone jest renesansowemu poecie Janowi Kochanowskiemu, mieści się w klasycystycznym XIX-wiecznym dworku Jabłonowskich, który został zaprojektowany przez Jana Kochanowskiego. Dworek otoczony jest wspaniałym parkiem w stylu angielskim.

W dworku zostały zebrane pamiątki, dzięki którym można poznać życie i twórczość poety. Znajdują się tu renesansowe zabytki kultury materialnej, takie jak meble, ceramika, pierścień zaręczynowy. W dworku zostały zebrane również utwory polskich poetów oraz pisarzy. Zobaczyć tam można także drzeworyty widoków miast, które mówią o zagranicznych podróżach Kochanowskiego. 

W parku zobaczyć można neogotycką kaplicę. Natomiast tam, gdzie kiedyś rosła słynna lipa, o której poeta pisał w swoich utworach, stoi pamiątkowy obelisk. W ogrodzie jest również pomnik poety, który został tam postawiony w 1980 roku. 

W Czarnolesie każdego roku odbywają się imprezy: Dni twórczości Jana Kochanowskiego, Czarnoleskie dni Renesansu, a także Sobótki Czarnoleskie. 

Czarnolas znajduje się około 110 kilometrów od Warszawy. 

Lokalizacja

wyznacz trasę

Ks. Trojdena 4 st. 02-109 Warszawa Poland

tel: (+4822)6599143

e-mail: konferencje@ibib.waw.pl