Warszawa położona jest na Nizinie Mazowieckiej, a to wiąże się z tym, że nie ma tu zbyt wielu naturalnych punktów, z których można podziwiać miejską panoramę. By podziwiać Warszawę, warto skorzystać ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych.
Pierwszym z nich jest Pałac Kultury i Nauki i jego taras widokowy. Taras znajduje się na 30. piętrze, na wysokości 114 metrów. Goście wwożeni są przez dwie nowoczesne windy. Z tarasu można podziwiać panoramę całej Warszawy, także wieczorem.
Kolejny punkt widokowy znajduje się na Dzwonnicy kościoła św. Anny. Kościół znajduje się niedaleko Placu Zamkowego. Z dzwonnicy można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na Starówkę oraz prawobrzeżną część Warszawy. Na punkt widokowy wchodzi się 150 kamiennymi schodkami.
Prawobrzeżną część Warszawy i Wisłę można podziwiać z tarasu widokowego, który znajduje się na Gnojnej Górze. Ciekawostką jest fakt, że od średniowiecza do drugiej połowy XVIII wieku było tam wysypisko śmieci.
Na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Można z niego podziwiać panoramę Warszawy, most Świętokrzyski oraz Wisłę.
Przy okazji zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego warto wybrać się na wieżę. Ma ona 32 metry, a na jej ścianie widnieje symbol Polski Walczącej. Można z niej zobaczyć rozległą panoramę Śród' i bliskiej Woli. Na wieżę można wjechać panoramiczną windą.