sale konferencyjne w centrum Warszawy
ZAPRASZAMY

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Pałac w Wilanowie jest jednym z najcenniejszych zabytków polskiego baroku. Został zbudowany dla króla Jana III Sobieskiego w XVII. Późniejsi właściciele rozbudowali pałac, który realizuje założenia przestrzenne łączące tradycję polskiego dworu z włoską willą wiejską oraz francuskim pałacem. 

Wnętrza pałacowe zostały wykonane w stylach trzech epok. Najstarsze są wnętrza barokowe. Styl wieku XVIII to wnętrza położone w skrzydle południowym. Pomieszczenia, które zostały urządzone przez Potockich w XIX wieku, znajdują się w skrzydle północnym. Sala Karmazynowa, Gabinet Etrusków, Lapidarium i Gabinet przed Galerią są częścią historycznego muzeum powstałego w 1805 roku. 

Na piętrze znajduje się Galeria Portretu Polskiego od XVI do XIX wieku. Znajdują się tam wizerunki monarchów, przedstawicieli wielkich rodów magnackich, Polaków, którzy zasłużyli się dla kraju. Wśród dzieł znajdują się typowe dla polskiego malarstwa portrety sarmackie oraz portrety trumienne. 

Będąc w Wilanowie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dwupoziomowy ogród. Łączy on w sobie zróżnicowane stylowo części, takie jak ogród barokowy, romantyczny park angielsko-chiński, krajobrazowy park angielski oraz ogród neorenesansowy. Park ozdobiony jest rzeźbami, fontannami i małą architekturą parkową. 

Lokalizacja

wyznacz trasę

Ks. Trojdena 4 st. 02-109 Warszawa Poland

tel: (+4822)6599143

e-mail: konferencje@ibib.waw.pl