konferencje, szkolenia, noclegi
EVENTY

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to najwyższy budynek w Polsce. Został wybudowany w latach 1952-1955. W tamtym okresie przedstawiano go jako „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Jego pomysłodawcą był Józef Stalin. 
Pałac ma 230,5 metrów wysokości i kabaturę 817 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się w nim około 3 tysięcy pomieszczeń. Swoją siedzibę mają w nim różne firmy i instytucje, a także Polska Akademia Nauk. W Pałacu mieszczą się także poczta, kino, muzea, biblioteki i teatry. 
Pałac Kultury i Nauki to także jeden z największych obiektów kongresowych w Warszawie. Może pomieścić około 4,5 tysiąca osób. 
W Pałacu znajdują się jedne z najważniejszych sal koncertowych w Polsce, a mianowicie Sala Kongresowa i Sala Koncertowa. Pierwsza może pomieścić około 3 tysięcy osób, druga – około 600. W pierwszej występowali między innymi Marlena Dietrich, Rolling Stones i Woody Allen. 
Prawdopodobnie największą atrakcją Pałacu jest taras widokowy, nazywany „trzydziestką” od numeru piętra, na którym się znajduje. Z wysokości 114 metrów można podziwiać panoramę Warszawy. 
Pałac Kultury i Nauki może pochwalić się także najwyżej położonym zegarem wieżowym na świecie. 

Lokalizacja

wyznacz trasę

Ks. Trojdena 4 st. 02-109 Warszawa Poland

tel: (+4822)6599143

e-mail: konferencje@ibib.waw.pl