kompleksowa organizacja, WYSTAWY
CENTRUM WARSZAWY

Stadion Narodowy

To najnowocześniejszy i największy stadion w Polsce. Otrzymał najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. Został wybudowany na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Stadion Narodowy zwyciężył w konkursie CEEQA 2012 Industry Awards w następujących kategoriach „Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej” oraz „Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny Roku”. 

Biało-czerwona elewacja stadionu ma być nawiązaniem do polskich barw narodowych. Dużym atutem stadionu jest rozsuwany dach. Jego otwieranie zajmuje około piętnastu minut. Na trybunach mecz może oglądać nawet 58 tysięcy osób. Na terenie obiektu znajduje się około 3 tysięcy pomieszczeń. Są to duże centrum kongresowe, sale wystawiennicze, liczne biura i wiele innych. Jest tu też ekumeniczna kaplica. 

Stadion nie jest wyłącznie obiektem sportowym. Mogą odbywać się tutaj widowiska artystyczne oraz inne imprezy masowe. Stadion został wyposażony w specjalną membranę, która pełni funkcję akustyczną i w czasie koncertów wzmacnia dźwięk. Ponadto, tuż pod dachem zostały zamocowane cztery ekrany LED, każdy o powierzchni 200 metrów kwadratowych, dzięki którym można oglądać wszystko to, co dzieje się na stadionie. 

Lokalizacja

wyznacz trasę

Ks. Trojdena 4 st. 02-109 Warszawa Poland

tel: (+4822)6599143

e-mail: konferencje@ibib.waw.pl