sale konferencyjne w centrum Warszawy
ZAPRASZAMY

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego zostało otwarte w 60 rocznicę wybuchu walk o Warszawę. Muzeum to mieści się w dawnej zajezdni tramwajowej. Miejsce to jest wyrazem hołdu warszawiaków dla osób, które walczyły za Polskę i ginęły w jej obronie. 

Wystawy przedstawiają walkę i codzienność uczestników powstania. Wykorzystując obrazy i dźwięki zaprezentowano dni, które poprzedzały wybuch walk, kolejne jego etapy oraz wyjście Powstańców z Warszawy i to, jak dalej potoczyły się ich losy.

Muzeum zorganizowane zostało na powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych. Można zobaczyć w nim około tysiąca eksponatów i 1500 fotografii i filmów. Centrum Muzeum stanowi stalowy Monument, który przechodzi przez wszystkie piętra budynku. Na Monumencie zostały wyryte najważniejsze daty z historii Powstania.  

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na wieżę muzealną, z której podziwiać można widok na Warszawę i Park Wolności z Murem Pamięci. Na Murze zostało wyryte ponad 10000 nazwisk Powstańców. W Muzeum warto także zobaczyć replikę samolotu bombowego. 


Lokalizacja

wyznacz trasę

Ks. Trojdena 4 st. 02-109 Warszawa Poland

tel: (+4822)6599143

e-mail: konferencje@ibib.waw.pl